Skip to content

OBSŁUGA PRAWNA FIRM

POMAGAM W PROWADZENIU BIZNESU

Obsługa prawna firm to tak złożone zagadnienie, że ciężko jest je wyczerpać w kilku punktach.

Obecnie zdecydowana większość moich Klientów to przedsiębiorcy - zarówno freelancerzy - jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i małe czy średnie firmy. Niezależnie od tego, czy znajdują się na początku swojej drogi zawodowej, czy mają duże doświadczenie w biznesie, wszystkim pomagam z takim samym zaangażowaniem.

Obsługa prawna firm to m.in:

W związku z faktem, że zawsze podążam za potrzebami swoich Klientów, dostępne są u mnie abonamenty na obsługę prawną – ich zakres jest każdorazowo ustalany na podstawie indywidualnych preferencji i oczekiwań. Z powyższej usługi korzystają głównie przedsiębiorcy, ceniący sobie spokój i przedkładający zapobieganie sytuacjom kryzysowym nad ponoszenie ich konsekwencji. Jeżeli i Ty lubisz czuć się bezpiecznie i nie chcesz samodzielnie przedzierać się przez gąszcz przepisów – pisz lub dzwoń śmiało.
Pakietowa obsługa prawna to możliwość wykupienia konkretnego rodzaju usług lub konkretnej liczby godzin konsultacji/doradztwa prawnego. Dzięki temu Klienci mają gwarancję stałej kwoty pakietu i w prosty sposób mogą ująć ją przy ustalaniu budżetu.
Kwota za jednorazowe usługi prawne jest każdorazowo ustalana przed rozpoczęciem współpracy. Dzięki temu każdy Klient doskonale wie, ile wyniesie go pomoc prawna.

Bardzo zależy mi na tym, żeby Klienci wiedzieli, że obsługa prawna firm to nie tylko wykonywanie czynności na rzecz Partnera. To także szeroko pojęte doradztwo oraz stały kontakt.

Ofertę wsparcia prawnego dla firm każdorazowo dostosowuję do konkretnego Klienta - do jego oczekiwań, preferencji i budżetu. Moją misją jest udowadnianie, że prawa nie trzeba się bać! Tłumaczę zawiłości prawne zrozumiałym językiem, pomagam w prowadzeniu biznesu, doradzam, jakie rozwiązanie prawne wybrać… Nie ograniczam się jedynie do prowadzenia spraw. Chcę wychodzić szerzej, spotykać się z przedsiębiorcami, prowadzić z nimi dialog… Zależy mi na tym bardziej niż na czymkolwiek innym. Chcę, by mi zaufano - bez tego obsługa prawna - firm czy osób indywidualnych - jest wręcz niemożliwa.

Chciałbym wymienić w tym miejscu wszystkie możliwe zagadnienia, którym wspólnie możemy stawić czoła, ale zdaję sobie sprawę z faktu, że jest to niemożliwe. Postaram się więc przytoczyć te sprawy, z którymi przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, mikro-, małe lub średnie firmy czy spółki prawa handlowego mierzą się najczęściej:

- wsparcie w wyborze rodzaju spółki,
- zakładanie spółki z o.o., komandytowej, akcyjnej, komandytowo-akcyjnej itd.,
- likwidacja spółki z o.o., komandytowej, akcyjnej, komandytowo-akcyjnej itd.,
- przekształcanie spółek,
- zmiana formy prowadzenia działalności z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę.

Na moim fanpage-u na FB opisuję “w pigułce” poszczególne rodzaje spółek, natomiast w zakładce “publikacje” znajdziesz dłuższe treści dotyczące spółek i kwestii związanych z ich zakładaniem czy likwidacją.

- reprezentowanie w sporach między przedsiębiorcami (firmami),
- reprezentowanie w sporach o zapłatę (dochodzenie należności),
- reprezentowanie w sporach o odszkodowania,
- reprezentowanie w sporach związanych z realizacją postanowień umów,
- reprezentowanie w postępowaniach egzekucyjnych.

Spory gospodarcze to bardzo szeroki temat, obejmujący wiele kwestii związanych z niedotrzymaniem postanowień umów czy niewywiązywaniem się z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa. Jeszcze przed wejściem na drogę sądową, zawsze na początku zaczynam od próby polubownego rozwiązania sporu. Jestem zwolennikiem mediacji i negocjacji.

- sporządzanie umów o współpracy, sprzedaży, poufności,
- weryfikacja zgodności z prawem umów,
- analizowanie umów,
- ocena ryzyka związanego z umową.

Mimo, że często słyszy się, że napisanie dobrej umowy jest banalnie proste, rzeczywistość jest nieco inna. Przy jej tworzeniu nie można pominąć żadnego istotnego aspektu, ponieważ ma to wpływ na realizację postanowień umownych. Trzeba pamiętać, że umowa jest spisywana na „czas wojny”, a nie pokoju. Oferuję nie tylko sporządzanie umów różnego typu na podstawie danych od Klientów, ale i opiniuję już stworzone umowy.

- przygotowanie protokołów,
- przygotowanie regulaminów,
- przygotowanie uchwał,
- przygotowanie sprawozdań,
- opiniowanie protokołów, regulaminów i uchwał.

Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko plusy, ale i uciążliwości - m. in. konieczność prowadzenia obszernej dokumentacji. Protokoły, regulaminy, sprawozdania - wszystko to wymaga nie tylko czasu, ale i specjalistycznej wiedzy. Większość dokumentów musi posiadać prawnie uregulowaną formę, zawierać niezbędne elementy, załączniki itp. Obsługując prawnie firmy, przygotowuję całą niezbędną dokumentację, a Klient nie musi martwić się o dotrzymywanie terminów ani poprawność pism..

- dochodzenie odszkodowań,
- dochodzenie zadośćuczynienia od zakładu ubezpieczeń,
- reprezentacja Klientów w procesach sądowych.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm odszkodowawczych, które zajmują się analogicznymi sprawami. Można się więc zastanawiać, kto “lepiej” zajmie się tą sprawą. Wszystko zależy oczywiście od preferencji. Warto jednak pamiętać, że adwokatów obowiązuje Kodeks Etyki Adwokackiej, co gwarantuje pełną transparentność i dyskrecję w każdej prowadzonej sprawie. Dodatkowo adwokat jest związany tajemnicą zawodową. Moi Klienci bardzo to doceniają - szczególnie w tak delikatnych sprawach, jakimi są właśnie odszkodowania czy windykacja innych należności.

- dziedziczenie udziałów w spółkach,
- sukcesja firmy rodzinnej,
- fuzje firm.

Kwestie związane z dziedziczeniem są często dość trudne do ustalenia i nieoczywiste. Wspieram Klientów na każdym etapie spraw związanych z dziedziczeniem udziałów w spółkach. Oprócz tego, doradzam i przygotowuję dokumenty związane z sukcesją, jak i fuzją firm.

- windykacja należności na etapie przedsądowym,
- windykacja należności przed sądem,
- reprezentowanie w postępowaniu egzekucyjnym.

Sprawy z zakresu windykacji należności - podobnie jak odszkodowawcze - są jednymi z bardziej “wrażliwych” dla Klientów. W trakcie obsługi prawnej firm moi Partnerzy mogą liczyć na dyskrecję, transparentność i informacje zwrotne na każdym etapie postępowania egzekucyjnego. Windykację należności oraz postępowania egzekucyjne prowadzę w sposób kompleksowy, dzięki czemu informacje od Klientów nie muszą być przekazywane pośrednikom.

W każdej z tych spraw mogę zaoferować Ci reprezentację przed sądami, urzędami czy innymi podmiotami oraz sporządzanie pism przedprocesowych i procesowych.

Coraz częściej kontaktują się ze mną również osoby, które są dopiero na etapie zakładania działalności lub młodzi przedsiębiorcy, prowadzący start-upy, pytając o możliwość udzielenia im pomocy prawnej. Jeśli i Ty masz wątpliwości, czy świadczę usługi tym grupom podmiotów - odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Czerpię ogromną satysfakcję z faktu, że mogę przyczyniać się do wzrostu “młodych” biznesów.

Sprawdź, co możemy razem osiągnąć

Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na Twoje pytania